2012 En iyi iPad Uygulamaları

2 Jun

2012 En iyi iPad Uygulamaları

Her yıl olduğu gibi 2012 yılının da en beğenilen tableti olan apple iPad, kullanıcılara sunduğu özellikleri ve sahip olduğu mükemmel eklentiler sayesinde bu ünvanı gerçekten hakediyor. Bir de her geçen saat bu uygulamalara bir çok yenisi ekleniyor. Neredeyse çıkan uygulamaları takip etmek imkansız. İşte bu yüzden sizlere 2012 senesinin en populer iPad uygulamalarını biraraya topladık.

Birazdan sizlere anlatacağımız programlar, kategorisinde en çok indirilen ve beğeni toplayan uygulamalardır. Belki içlerinden bazılarını duymuş olabilirsiniz ancak bilmediklerinizde olabilir. Umarız işinize yarayacak programlardır. Şimdi başlayalım.

1-) Sketchbook Pro Eklentisi
Çizim ve tasarım uygulaması Sketchbook Pro sayesinde mükemmel çizimler ve tasarımlar çıkarabilirsiniz. Photoshop tarzı bu uygulamada katman katman çalışma, çok sayıda fırça ve özellik bulunuyor. İllüstrasyon çizimlerinde de oldukça başarılı.

2-) İBB Cep Trafik Eklentisi
Ülkemizin en büyük sorunu olan trafik ile başa çıkmanız için sizlere önereceğimiz en iyi uygulama kesinlikle İBB Cep Trafik programı. iPad veya iPhone cihazınızda mutlaka bulunması gereken bir uygulama. İBB Cep Trafik eklentisi ile trafik yoğunlunun bulunduğu yolları harita üzerinden görüntüleyebilir ayrıca yol üzerindeki kameralardan trafik akışını canlı olarak izleyebilirsiniz.

3-) Weather HD Programı
Görüntülü hava durumu eklentisi olan Weather HD, görselleri ile çok hoşunuza gidecek bir program. Program içerisinden tüm şehirlerin hava durumu bilgisine, nem oranına, rüzgar bilgisine saatlik ve haftalık olarak ulaşabiliyorsunuz. AppStore ‘daki en kaliteli hava durumu uygulaması diyebiliriz.

4-) Lezzet: Yemek Tarifleri Eklentisi
Akşama hangi yemeği yapacağına karar veremeyen bayanlar, yemek yapmayı bilmeyen bekar erkekler için hayat kurtaran Lezzet dergisinin iPad eklentisinde yüzlerce yemek tarifi bulunuyor. Yemeklerin yapılışının videolu anlatımının da yer aldığı programda ayrıca tatlı tarifleri de yer alıyor.

5-) SoundHound Uygulaması
Shazam programında en büyük rakibi olan SoundHood eklentisi sayesinde dinlediğiniz bir müziğin hangi şarkıya ait olduğunu bulup şarkı sözlerini öğrenebiliyorsunuz. Ayrıca melodisi aklınızda kalan bir şarkıyı programa mırıldandığınızda size anında şarkıyı bulabiliyor.

6-) Garage Band Uygulaması
Gitar, Piyano, Davul gibi müzik aletlerini çalabileceğiniz Garage Band eklentisi ile kendi müziğinizi kendinizi oluşturabilirsiniz. Eğer bu aletlerin hiçbirini çalmayı bilmiyorsanız sizler için hazırlanmış giriş seviyesinde gitar ve piyano derslerini izleyerek öğrenebilirsiniz. Canınız sıkıldığında kafa dağıtmak için birebir program.

7-) iBooks Programı
Kitap okumak ve kitap indirmek için en çok kullanılan iPad eklentilerinden olan iBook ile kitap okumak bir zevk haline geliyor. Kitap okurken, ekran parlaklığını ayarlayabilir, yazı tipi ve boyutunu istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. iBooks’ un geniş kitap arşivi sayesinde canınız hiç sıkılmayacak.

8 -) Fruit Ninja Uygulaması
Ninja kılıcınız ile önünüze gelen meyveleri hızlı bir şekilde kesmeniz gereken bu oyunda çok dikkatli olmanız gerekiyor. Arkadaşlarınız ile Game Center üzerinden yarışabileceğiniz oyun gerçekten alışkanlık yapıyor. Metroda veya otobüste sıkılmamak için Fruit Ninja oyununu kesinlikle tavsiye ederiz.

9-) Wunderradio Eklentisi
Online radyo eklentisi wunderradio ile istediğiniz radyo istasyonuna ulaşabilirsiniz. Dünyadaki tüm radyoların buluduğu eklenti ile GPS sayesinde bulunduğunuz konumda yayın yapan kanalları dinleyebiliyorsunuz.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: