Android sözünü görmeyen var mı

31 May

Android sözcüğünü görmeyen var mı? İletişimin en ileri çağını yaşayan dünyada iletişimin altın çocuğu olarak adlandırılan Android kalitesi ile artık yaşamımız daha da kolaylaştı. Ama, ne işe yarar bu Android işletim sistemi ve hayatımıza ne gibi özellikler kattı?
İlk Android işletimli cep telefonları 2009 yılında ortaya çıktı. Birkaç tanınmış marka telefondan başka diğer telefonlarda bu Android özelliği bulunmuyordu. Fakat son günlerde birçok telefon markası artık telefonlarında Android özelliği bulundurmaya başlandı. Bunda kuşkusuz tüketicinin telefon satın alırken bu Android özelliği araması ve Android işletim sistemi içinde birçok oyun ve programı barındırıyor olması rol aldı.

Andorid işletim sisteminin bünyesinde yer alan çeşitlerden birisi olan Hop stop ile gayrı kaybolmalara son vermektedir. Yani hiç bilmediğiniz bir yere gittiğinizde bu uygulama yardımıyla elinizde bölgeyi tanıtan bir haritaya sahip oluyorsunuz. Hele ki değişik şehirlere gidenlerin çok kullandığı bir eklentidir.
Weather channel uygulaması ile bölgenizin hava durumu ile ilgili geniş ve ayrıntılı bilgi alabiliyorsunuz.Geziyemi gideceksiniz televizyonda hava durumu haberlerini kaçırdınız mı hiç üzülmeyin Android özellikli cep telefonununuz varsa Weather channel özelliği ile saatlik hava durumu hemen cihazınız da üstelik bu uygulama tamamen ücretsizdir.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: